Киевский Клуб Спортивного Бриджа

Бридж – это либо страшная болезнь, либо ... вирус, заброшенный к нам на Землю инопланетным разумом, с помощью которого они нас изучают ...
П. Портной, Н. Женова
 Регламент командної першості України 2019 р.
 1. Дата проведення турніру: з 4 травня  по 5 травня 2019р. Турнір проводитиметься за наступною схемою: круговий турнір (матч може бути розділений на 2 сегменти).
 2. Організатори й судівство.
  1. Організатор турніру: Українська ліга спортивного бриджу
  2. Організаційний комітет: Дмитро Мананкін, Третьяченко Костянтин, Ровишин Олег
  3. Суддiвська колегiя: Дмитро Мананкін.
 3. До участі в турнірі допускаються всі команди, що своєчасно подали заявку і сплатили турнірний внесок ТА у складі которих немає гравців, котрим заборонена участь у турнірах УЛСБ.
  1. Турнірний внесок складає 1500.00 грн. з команди і повинен бути сплачений до початку першого туру.
  2. Термін подачі заяви: не пізніше 20:00 2 травня 2019 р. на електрону адресу: dmitry.manankin@gmail.com
  3. Остаточно реєстрація закінчується о 09:30 4 травня 2019 р.
  4. Початок турніру: 10:00 4 травня 2019 р.; закінчення турніру: не пізніше ніж 20:00 5 травня 2019 р. Організатори залишають за собою право змінити час початку (може бути змінений на більш пізний час) та закінчення турніру (може бути змінений на раніше), але не пізніше ніж 2 травня 2019р.
 4. Системи торгівлі, вісту. Алертування й анонсування заявок.
  1. На турнірі використання HUM-систем заборонене. Кожна пара несе відповідальність за відповідність використовуваної системи торгівлі зазначеним обмеженням. У разі сумніву гравцям необхідно проконсультуватись із головним суддею перед початком турніру. Система називається високоштучною (жовтою, HUM), якщо вона відповідає як мінімум одній з наступних умов:
   1. "пас" на позиції першого відкриття за домовленістю партнерів може мати значення, що у загальнобриджевому розумінні відповідає руці, вартій відкриття, і гравець, що пасує, може мати на короля більше, ніж середня рука.
   2. відкриття на першому рівні може не відповідати "правилу 17": сума кількості очок (HCP) та довжини двох найдовших мастей не менша за 17.
   3. відповідно до партнерських угод, відкриття на першому рівні може містити руку, слабшу від середньої на короля або більше.
   4. відповідно до партнерських угод, відкриття на першому рівні показує: (а) або довжину, або короткість у зазначеній масті; (б) довжину або в одній, або в іншій масті.
  2. На турнірі використання "коричневих" конвенцій заборонене. Конвенція вважається "коричневою", якщо:
   1. Будь-яке відкриття від 2 до 3, в якому не всі варіанти гарантують наявність чотирьох карт у визначеній масті, і хоча б один з варіантів якого містить онерно слабкі руки.
    1. Виняток: Відкриття 2 або 2, що показує слабкі два у довільному мажорі, із сильними варіантами або без таких (останні повинні описувати руки, що містять як мінімум 16 HCP).
    2. Виняток: Відкриття, для якого всі варіанти, що містять онерно слабкі руки, гарантують наявність чотирьох карт у визначеній масті. При цьому решта варіантів повинні гарантувати або наявність чотирьох карт у цій масті, або наявність онерно сильної руки.
   2. Оверкол на натуральне мастеве відкриття, зроблене на 1-у рівні, який не гарантує як мінімум чотирьох карт у визначенній масті.
    1. Виняток: натуральний оверкол в без козиря.
    2. Виняток: будь-яка кюбідна заявка, що показує онерно сильну руку.
    3. Виняток: Кюбід стрибком у показанній опонентами масті, що просить партнера поставити 3БК із затримкою у цій масті.
   3. Блефова заявка, контрольована або визначена системою.
   4. Конкурентна заявка на рівні 2 або 3, що є першою значущою заявкою цієї лінії, яка (можливо, за винятком незначної кількості рук) гарантує онерну слабкість, не менше шести карт у двох визначених мастях, але не гарантує чотирьох карт у жодній з них.
   5. Примітка: Жодне з вищенаведених визначень не стосується конвенційних захистів проти форсуючих штучних відкриттів і захистів проти коричневих конвенцій або HUM конвенцій.
  3. Право класифікувати Систему як HUM, а конвенцію як "коричневу" належить Головному Судді змагань. При розгляді системи Суддя може консультуватись із членами АК.
  4. Заборонений блеф нелімітованими відкриттями.
  5. Кожна пара зобов"язана мати заповнену конвенційну карту відповідно до рекомендацій WBF; у противному випадку всі спірні ситуації можуть трактуватись проти неї, зокрема будь-яка партнерська відмінність у трактуванні заявок буде розглядатись як «помилкове пояснення», а не як «помилкова заявка», з наступним використанням відповідних пунктів Кодексу спортивного бриджу. Парам рекомендується вислати свої системи в електроному вигляді на електрону адресу судді dmitry.manankin@gmail.com
  6. Обидва гравці у парі повинні використовувати однакову систему торгівлі й вісту.
  7. Кожна пара перед початком матчу коротко анонсує свою систему торгівлі, зокрима відкриття 1т, 1БК та відкриття другого рівня.
  8. Алертуються всі заявки, що мають ненатуральне значення, а також несуть додаткову інформацію або можуть бути несподіваними для опонентів. Всі пояснення до алертів даються лише у письмовому вигляді!!! Не алертуються:
   1. стейман 2 безпосередньо на відкриття 1БК у випадку його класичного значення – є як мінімум одна 4-ка у мажорі із силою щонайменше інвіту (якщо заявка 2 не гарантує мажорів і/або інвіту – вона алертується!)
   2. заявки 2 і 2 у значенні "трансфер у мажор, від 5-ки, від 0 РС" і їхнє просте прийняття.
   3. заявка 2 у значенні "трансфер у або інвіт до 3бк"
   4. заявка 2БК у значенні "трансфер в "
   5. всі контри й реконтри - при грі без екранів. При грi з екранами контри та реконтри якi мають незвичайнi значення -алертуються.
 5. Штрафи й покарання
  1. Встановлюються наступні розміри дисциплінарних та процедурних штрафів:
   1. малий штраф - 0.5 VP
   2. середній штраф - 1.0 VP
   3. великий штраф - 2.0 VP
   4. процедурний штраф - ±3 Imp
  2. Порушення регламенту змагань:
   1. запізнення до початку сесії більш, ніж на 3 хвилини, карається малим штрафом. Суддя має право зняти роздання у разі запізнення гравця(ів) однієї або двох команд за кожні 7 хвилин, з призначенням штучного результату ±3 Imp
   2. систематична гра після команди «кінець туру» а також безпідставне затягування гри можуть бути покарані штрафом на розсуд Судді. Крітерієм завершення гри є введення всіх результатів у бриджмейт.
   3. на учасника турніру може бути накладене покарання за будь-яке порушення, що безпідставно затягує й ускладнює гру, завдає незручностей іншим учасникам, порушує встановлену процедуру або примушує присудити компенсований результат за іншим столом.
   4. за користування під час гри мобільним телефоном (або наявність телефона з увімкненим звуком) учасник карається малим штрафом.
   5. в ігровому залі заборонено вживати спиртні напої, палити (в тому числі й електронні сигарети) - за порушення штраф на команду порушника 2 VP.
   6. якщо обговорення зіграних здач в ігровому залі чи суміжних приміщеннях викликали або могли викликати неможливість зіграти її на інших столах, то винна пара карається великим штрафом.
 6. Апеляції. Запис та корекція результатів.
  1. Апеляційний Комітет на турнірі визначається організаторами для кожної заяви окремо. Апеляція може бути подана капітаном команди не пізніше ніж 15 хвилин після закінчення туру. Залогова вартість при апеляції складає 1000грн.
  2. Відповідальність за коректність запису в протокол покладається на обидві пари. Суддя має право відмовити в корекції, якщо в протокол внесений невірний результат.
  3. Період корекції складає 30 хвилин від моменту, коли результати туру стали доступними для учасників турниру. На протязі періоду корекції учасником може бути заявлений протест на невірно введений результат. Період корекції після останього туру - 15 хвилин.
 7. Система розіграшу, визначення переможців та нагородження.
  1. Турнiр грається за круговою схемою. Турнір грається з використанням екранів (у разі великої кількості команд організатори залишають за собою право змінити умови використання екранів).
  2. Початкови номери команд визначаються суддею. Всi розсадки визначаються Головним Суддею. Капітани команд повиннi надати розсадку команди не пiзнiше, ніж за 5 хвилин до початку туру (розсадка гравців сліпа без розподілу на "хозяїн" та "гость").
  3. За порушення заявленної розсадки на команду накладається штраф у розмірі 2VP
  4. Результат команди переводиться у VP за безперервною шкалою WBF 20:0. Результатом команди є сума VР, набраних на протязі кругового турніру.
  5. У випадку рівності VР використовуються наступні додаткові критерії: кількість VР, набраних проти безпосередніх конкурентів на протязі турніру; меньша кількість штрафів; кількість набраних Імр. Якщо додаткові критерії не визначають переможця, то організатори можуть призначити додаткове роздання, а у разі необхідності і декілька додаткових роздань. При визначенні місць нижче 6-го додаткові критерії не враховуються, і командам присуджуються "розділені місця".
  6. Переможці й призери Чемпіонату нагороджуються медалями, а також отримують розряди відповідно до спортивної класифікації. Гравці які є членами PZBS отримують бали PKL згідно нормативів PZBS.

Виняткове право тлумачення цього Положення належить Організаційному Комітету.