Киевский Клуб Спортивного Бриджа

Бридж – это либо страшная болезнь, либо ... вирус, заброшенный к нам на Землю инопланетным разумом, с помощью которого они нас изучают ...
П. Портной, Н. Женова
Вечірні клубні турніри не є офіційними змаганнями, однак проводяться за спортивними правилами й вимагають поважного ставлення всіх учасників один до одного. Нижче наводяться правила поведінки на бриджових турнірах, традиційні для нашого клубу.
 
У Київському бридж-клубі прийнято:
 
У Київському бридж-клубі вважається ознакою поганого тону:
 
У нашому бридж-клубі традиційно допускається використання будь-яких систем і коричневих конвенцій у парних турнірах. Правила алертування й анонсування повністю співпадають з офіційною політикою УФСБ і правилами алертування в усіх українських турнирах.
 
Анонс – негайне повідомлення партнером того, хто зробив заявку, про її значення. Це повідомлення замінює алерт. Анонсуються наступні відкриття й ситуації:
Алертуються всі заявки, що мають ненатуральне значення, а також несуть додаткову інформацію або можуть бути несподіваними для опонентів (приклад: 1М – 3М у значенні «блок, не інвітує» не алертується, оскільки є звичним для нашого клубу. Однак, такий підйом повинен алертуватись, якщо має інше значення – форсинг, інвіт).
 
Не алертуються:
 
Решта ненатуральних заявок, у том числі й перераховані вище, якщо 1БК був зроблений в інтервенції або опоненти втрутились значущою заявкою – алертуються! Відсутність потрібного алерта або, навпаки, зайвий алерт самі по собі не є порушенням, яле можуть призвести в подальшому до компенсуючого результату. Однак, слід пам"ятати, що меншим злом є зайве алертування сумнівної заявки. Тим не менше, питання опонентів про значення заявок, в тому числі й натуральних, в жодному разі не є самі по собі некоректними.