Киевский Клуб Спортивного Бриджа
Бридж – это либо страшная болезнь, либо ... вирус, заброшенный к нам на Землю инопланетным разумом, с помощью которого они нас изучают ...
Вечірні клубні турніри не є офіційними змаганнями, однак проводяться за спортивними правилами й вимагають поважного ставлення всіх учасників один до одного. Нижче наводяться правила поведінки на бриджових турнірах, традиційні для нашого клубу.
У Київському бридж-клубі прийнято:
- Приходити до початку турніру і кожного туру без запізнень
- Дотримуватись доброзичливої поведінки за столом
- Закінчувати тур, по можливості, не затягуючи час
- Перед початком туру повідомити опонентів про використовувану систему (наприклад: «ми граємо Спільну Мову з незвичним 2-м рівнем» або у нас натуралка, але можливі канапе у відкриттях»).
У Київському бридж-клубі вважається ознакою поганого тону:
- Кричати й лаятись в ігровому залі
- Розпивати під час гри спиртні напої
У нашому бридж-клубі традиційно допускається використання будь-яких систем і коричневих конвенцій у парних турнірах. Правила алертування й анонсування повністю співпадають з офіційною політикою УФСБ і правилами алертування в усіх українських турнирах.
Анонс – негайне повідомлення партнером того, хто зробив заявку, про її значення. Це повідомлення замінює алерт. Анонсуються наступні відкриття й ситуації:
- будь-яке відкриття 1♣ (наприклад: "від 16рс" або "Спільна Мова", або "від триплету, 11-21 рс" тощо)
- будь-яке відкриття 2♦ (наприклад: "півблок у мажорі" або "5-5 бубна з мажором, до відкриття" або "6-ка черв або 5-5 бубна з пікою" тощо)
- будь-яке відкриття 1БК (наприклад: "13-15 рс" або "14-16 рс", або "15-18 рс" тощо)
Алертуються всі заявки, що мають ненатуральне значення, а також несуть додаткову інформацію або можуть бути несподіваними для опонентів (приклад: 1М – 3М у значенні «блок, не інвітує» не алертується, оскільки є звичним для нашого клубу. Однак, такий підйом повинен алертуватись, якщо має інше значення – форсинг, інвіт).
Не алертуються:
- Після відкриття партнера 1БК:
- стейман 2♣, у випадку його класичного значення – є мінімум одна 4-ка у мажорі (якщо в заявці 2♣ допускається відсутність мажорів – вона алертується!)
- заявки 2♦ і 2♥ у значенні "трансфер в мажор, від 5-ки, від 0рс"
- заявка 2♠ у значенні "трансфер в ♣ або інвіт"
- заявка 2БК у значенні "трансфер в 3♦"
- всі контри й реконтри при грі без екранів
Решта ненатуральних заявок, у том числі й перераховані вище, якщо 1БК був зроблений в інтервенції або опоненти втрутились значущою заявкою – алертуються! Відсутність потрібного алерта або, навпаки, зайвий алерт самі по собі не є порушенням, яле можуть призвести в подальшому до компенсуючого результату. Однак, слід пам"ятати, що меншим злом є зайве алертування сумнівної заявки. Тим не менше, питання опонентів про значення заявок, в тому числі й натуральних, в жодному разі не є самі по собі некоректними.