Киевский Клуб Спортивного Бриджа

Бридж – это либо страшная болезнь, либо ... вирус, заброшенный к нам на Землю инопланетным разумом, с помощью которого они нас изучают ...
П. Портной, Н. Женова

РЕГЛАМЕНТ відкритої парної першості України на МР 2021 р.

 1. Відкрита парна першість України на МР (підрахунок результата на Мatch Рoint) проводиться за наступною схемою: конгрес з 4 сесій по 22-26 роздань в кожнiй, із загальною кількістю здач 92-104. Дата проведення турніру:  23 липня - 25 липня 2021р. Місце проведення: смт.Ворзель, вул.Стражеска 26, санаторiй "Украiна". 
 2. Організатори й судівство.
  1. Організатор турніру: Українська Ліга Спортивного Бриджу
  2. Організаційний комітет - Дмитро Мананкин, Ровишин Олег
   1. Головний суддя: Д.Мананкін.
 3. До участі в турнірі допускаються всі пари, що своєчасно подали заяву, підписали забов"язання і сплатили турнірний внесок.
  1. Турнірний внесок складає 500грн. з гравця (для членiв Української лiги спортивного бриджу, якi сплатили членський внесок за 2020р. турнiрний внесок 400грн) і повинен бути сплачений до початку першого туру.
  2. Термін подачі заявки: не пізніше 20:00  21 липня 2021р., парам які подали заявки пізніше не гарантується право участі.
  3. Остаточно реєстрація закінчується 23 липня 2021 р. о 16:45. Номери пар визначаються суддєю.
  4. Початок турніру: 23 липня 2021 р. о 17:00; закінчення турніру: 25 липня 2021р. о 15:00.
 4. Системи торгівлі, вісту. Алертування й анонсування заявок.
  1. На турнірі заборонені HUM-системи, кожна пара несе відповідальність за відповідність використовуваної системи торгівлі зазначеним обмеженням. В разі сумніву гравцям необхідно проконсультуватись із головним суддею перед початком турніру. Система називається високоштучною (жовтою, HUM), якщо вона відповідає як мінімум одній з наступних умов:
   1. "пас" на позиції першого відкриття за домовленістю партнерів може мати значення, що у загальнобриджевому розумінні відповідає руці, вартій відкриття, і гравець, що пасує, може мати на даму більше, ніж середня рука.
   2. відповідно до партнерських угод, відкриття на першому рівні може бути слабшим за "пас".
   3. відповідно до партнерських угод, відкриття на першому рівні може містити руку, слабшу від середньої на короля або більше.
   4. відповідно до партнерських угод, відкриття на першому рівні показує: (а) або довжину, або короткість у зазначеній масті; (б) довжину або в одній, або в іншій масті.
  2. Коричневі конвенції заборонені. Конвенція вважається "коричневою", якщо:
   1. Будь-яке відкриття від 2♣ до 3♠, в якому не всі варіанти гарантують наявність чотирьох карт у визначеній масті, і хоча б один з варіантів якого містить онерно слабкі руки.
    1. Виняток: Відкриття 2♣ або 2, що показує слабкі два у довільному мажорі, із сильними варіантами або без таких (останні повинні описувати руки, що містять як мінімум 16 HCP або еквівалентні цінності).
    2. Виняток: Відкриття, для якого всі варіанти, що містять онерно слабкі руки, гарантують наявність чотирьох карт у визначеній масті. При цьому решта варіантів повинні гарантувати або наявність чотирьох карт у цій масті, або наявність онерно сильної руки.
   2. Оверкол на натуральне мастеве відкриття, зроблене на 1-у рівні, який не гарантує як мінімум чотирьох карт у визначенній масті.
    1. Виняток: натуральний оверкол в без козиря.
    2. Виняток: будь-яка кюбідна заявка, що показує онерно сильну руку
    3. Виняток: Кюбід стрибком у показанній опонентами масті, що просить партнера поставити 3БК із затримкою у цій масті.
   3. Блефова заявка, контрольована або визначена системою.
   4. Конкурентна заявка на рівні 2 або 3, що є першою значущою заявкою цієї лінії, яка (можливо, за винятком незначної кількості рук) гарантує онерну слабкість, не менше шести карт у двох визначених мастях, але не гарантує чотирьох карт у жодній з них.
   5. Примітка: Жодне з вищенаведених визначень не стосується конвенційних захистів проти форсуючих штучних відкриттів і захистів проти коричневих конвенцій або HUM конвенцій.
  3. Право класифікувати Систему як HUM, а конвенцію як "коричневу" належить Головному Судді змагань. При розгляді системи Суддя може консультуватись із членами АК.
  4. Заборонений блеф нелімітованими відкриттями.
  5. Кожна пара зобов"язана мати заповнену конвенційну карту відповідно до рекомендацій WBF; у противному випадку всі спірні ситуації можуть трактуватись проти неї, зокрема будь-яка партнерська відмінність у трактуванні заявок буде розглядатись як «помилкове пояснення», а не як «помилкова заявка», з наступним використанням відповідних пунктів Кодексу спортивного бриджу. Парам рекомендується вислати свої системи в електроному вигляді на електрону адресу судді dmitry.manankin@gmail.com
  6. Обидва гравці у парі повинні використовувати однакову систему торгівлй й вісту.
  7. Анонсуються наступні відкриття:
   1. будь-яке відкриття 1♣ (наприклад: "від 16 РС" або "Спільна Мова" або "від триплету, 11- 21 РС" тощо)
   2. будь-яке відкриття 2 (наприклад: "півблок у мажорі" або "5-5 бубна з мажором, до відкриття" тощо)
   3. будь-яке відкриття 1БК (наприклад: "13-15 РС" або "14-16 РС", або "15-18 РС" тощо)
  8. Алертуються всі заявки, що мають ненатуральне значення, а також несуть додаткову інформацію або можуть бути несподіваними для опонентів (в тому числі паси та реконтри). Не алертуються:
   1. стейман 2♣ безпосередньо на відкриття 1БК у випадку його класичного значення – є як мінімум одна 4-ка у мажорі із силою щонайменше інвіту (якщо заявка 2♣ не гарантує мажорів і/або інвіту – вона алертується!)
   2. заявки 2 і 2 у значенні "трансфер у мажор, від 5-ки, від 0 РС" і їхнє просте прийняття.
   3. заявка 2♠ у значенні "трансфер у ♣ або інвіт до 3бк"
   4. заявка 2БК у значенні "трансфер в "
   5. всі контри.
 5. Штрафи й покарання
  1. Встановлюються наступні розміри процедурних штрафів
   1. малий штраф - 10% від максу роздання
   2. середній штраф - 25% від максу роздання
   3. великий штраф - 50% від максу роздання
  2. Порушення регламенту змагань:
   1. запізнення до початку туру більш, ніж на 2 хвилини, карається малим штрафом, від 4 хвилин – на розсуд Судді.
   2. прострочення ігрового часу – малий штраф за кожні 2 хвилини після сигналу Судді  “Кінець туру”. Темп гри складає 16 хвилин на 2 роздачі. Суддя знімає роздачу зі стола у випадку коли за 2 хвилини до кінця туру не була почата торгівля в цій роздачі.  При знятті здачі суддя призначає компенсуючий результат 40%-40%, крім випадків коли здача знята з вини однієї пари (в цьому випадку 40%-60% або 40%-50% на розсуд судді).
   3. на протязі сесії гравцям не дозволяється залишати своє ігрове місце за столом, окрім як із дозволу Судді. За порушення гравці караються малим штрафом.
   4. на учасника турніру може бути накладене покарання за буль-яке порушення, що безпідставно затягує й ускладнює гру, завдає незручностей іншим учасникам, порушує встановлену процедуру або примушує присудити компенсований результат за іншим столом.
   5. за користування під час гри мобільним телефоном (або наявність телефона з увімкненим звуком) учасник карається великим штрафом.
   6. в ігровому залі заборонено вживати спиртні напої, палити (в тому числі й електронні сигарети) - за порушення штраф на розсуд Судді.
   7. якщо обговорення зіграних здач в ігровому залі чи суміжних приміщеннях викликали або могли викликати неможливість зіграти її на інших столах, то винна пара карається великим штрафом.
 6. Апеляції. Запис та корекція результатів.
  1. Апеляційний Комітет не призначається. Рішення приймається колегією суддів і є остаточним. При прийняттi рiшень суддя (суддiвська колегiя) може консультуватися з iншими судями, в т.ч. з iноземними суддями.
  2. Відповідальність за коректність запису в протокол покладається на обидві пари. Суддя має право відмовити в корекції, якщо в протокол внесений невірний результат.
  3. Період корекції складає 30 хвилин від моменту, коли результати туру стали доступними для учасників турниру. На протязі періоду корекції учасником може бути заявлений протест на невірно введений результат.
 7. Система розіграшу, визначення переможців та нагородження.
  1. Спосіб проведення турніру, формула пересадок і спосіб дублювання здач визначається Суддею, виходячи з фактичної кількості пар учасників. Турнір грається без використання екранів.
  2. Початкова розсадка пар визначається суддєю. Наступні розсадки визначаються Головним суддєю.
  3. Результатом пари є співвідношення набраних МР до максимально можливого для кожної пари (% від макса), набраних на протязі всього турніру. Переможцем є пара з найбільшим % від макса.
  4. У випадку рівності %від макса використовуються наступні додаткові критерії: кількість МР, набраних проти безпосередніх конкурентів на протязі турніру, менша кількість штрафів, результат в % від макса за останню сесію. Якщо додаткові критерії не визначають переможця, то місце ділиться між парами. При визначенні місць нижче 6-го додаткові критерії не враховуються, і парам присуджуються "розділені місця".
  5. Переможці й призери першості нагороджуються медалями та iншими призами. Даний турнір не є офіційним чемпіонатом України, будь-яке використання результатiв данного турнiру без згоди УЛСБ та посилання на органiзатора - заборонене (в тому числi подання в Мiнмолодьспорту).